Ar video klipų gamyba yra tokia perspektyvi ir ilgainiui gali tapti profesionalių filmų gamyba?

Aš visada svajojau tapti profesionalios kino industrijos dalimi. Tačiau bandydama visus neturimus kinematografinius talentus, niekaip nenusprendžiau kas aš esu ir kur einu. Kurdami filmus ir video klipus privalome žinoti kas esame ir kur mes einame. Kūrėjas suokdamas save ir suformavęs besikeičiantį identitetą, nuolatos bando adaptuotis prie kintančių kino technologijų. Nėra vieno, universalaus video klipų gamybos būdo, kaip ir nėra dviejų visiškai identiškų kino kūrėjų. Nors kiekviename filme galime rasti, tarp kino kadrų pasislėpusius, besikartojančių kino kūrėjų bruožus bei šablonus, vis tik kiekvienas naujas bandymas, tampa nauju indėliu į video gamybos rinką.

Video klipų gamyba remiasi ne tik laiko patikrintomis šios medijos taisyklėmis, bet ir drąsiais bandymais surasti originalų sprendimą.Ir aš visados ieškau naujų sprendimų ir išgyvenimo kino industrijoje būdų. Kino festivaliai, kino dirbtuvės, kritika, diskusija ir nuolatinė produktyvi ir net grafomaniška Woody Allen kūryba. Ir kaip norėčiau rašyti kiekvieną dieną ir niekados nepavargti, nesustoti ir atsinaujinti. Taip pat ir su kinu,niekados nepavargti stebėti, atrasti ir atsinaujinti. Kaip nuostabu stebėti video klipų ir filmų gamybos procesą. Tačiau kol kas, tai tik viena iš galimybių. Kol esi tik galutinio kino industrijos produkto stebėtojas, nematai to, kas vyksta už kameros.

Kaip elgtis atsidūrus už filmavimo kameros? Koks, tai mistiškas procesas, ši video klipų gamyba. Pat žodis gamyba skamba gana mechaniškai ir šaltai, nes video klipai ir pati medija yra gana kūrybinga.. Nors kai kuriems video kūrimo procesams reikia tik įgūdžių ir technologijų išmanymo, bendram ir gautiniam video rezultatui reikia ir kūrybiškumo. Aš galiu tik kurti ir rašyti, tačiau neturiu jokių kitų kinematografinių, technologinių įgūdužių. Todėl norėdama būti kino kūrybos ir gamybos dalimi, turiu įgyti bent jau pamatinius šios meno ir industrijos įgūdžius. Gyvenime neužtenka tik žodžių, kartais žodžiai tokie neveiksmingi. O kai žodžiai neveikia, suveikia vaizdai.

Vaizdine prigimtimi besiremianti video klipų gamyba, tai komandinis, daugybės specialistų darbas. Ilgą laiką gamyba buvo suvokiama kaip mechaninis ir fabrikinis darbas, kurios rezultatas tam tikras produktas. Video klipai taip pat suvartojami, kaip ir bet koks kitas valgomas ir nevalgomas produktas. Gyvename komercinėje vartotojų visuomenėj, todėl dauguma kino ir video meno kūrėjų laikomi gamintojais. Nes jie pagamina lengvai suvartojamą ir greitai pamirštamą video produktą. Tuo tarpu tik vienetai gali išlikti kino istorijoje kaip geriausi. Metai iš metų video ir kino rinkoje pagaminami žemą vertė turintys produktai ir tik keli apdovanojimų verti kinematografiniai stebuklai. Todėl prieš kurdami video klipus ar filmus, pakeiskite žodį gamyba į kūryba. Kad ir kaip norėtume įsprausti kultūrą į komercinius rėmus, prisiminkime, kad kūrybos negalima sutramdyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>